Kategórie
Novinky

EV od Bentley zrýchli na stovku za 1,5 sekundy. O to ale vôbec nejde, vraví CEO

Šéf automobilky Bentley Adrian Hallmark sa v rozhovore pre Automotive News nechal počuť, že budúci elektromobil, ktorý Bentley pustí na cesty v roku 2025 bude mať výkon vysoko presahujúci 1400 koní. To vozidlu dodá zrýchlenie z 0 na 100 km/h za cca 1,5 sekundy. No ako povedal Adrian Hallmark, brutálna akcelerácia nebude tým, čo bude značku Bentley charakterizovať v jej elektrickej budúcnosti. Problémom takéhoto zrýchlenia totiž je, že je nepohodlné. Predpokladá teda, že si vodič bude môcť vybrať, či chce byť na stovke za 2,7 sekundy, alebo mu nebude vadiť napínavejší čas s hodnotou okolo 1,5 sekundy. Ako Hallmark tvrdí, pre užívateľov vozidiel značky Bentley je omnoho dôležitejšia pružnosť a masívny prísun krútiaceho momentu kedykoľvek to potrebujú. To v spolupráci s pohodlným podvozkom a luxusom naokolo je pre Bentley hlavné.

Ak si však pod týmito parametrami predstavujete auto tvarov a charakteristiky zobrazeného konceptu EXP 100 GT, predbiehate dobu. Akiste bude aj niečo také, no najprv príde elektrické GT, ktoré bude stáť na vyššom podvozku. Pred rokom tento istý pán naznačil, že bez elektrického SUV to nepôjde a presne tým smerom fúka vietor aj pri daných parametroch.

Ale netreba sa obávať, svoje našetrené peniažky budete môcť vložiť aj do iných karosérii, ktoré budú niesť elektrifikované vnútornosti a pochádzať budú z Crewe. Bentley svoje budúce elektrické autá postaví na platforme PPE – na tej istej, na ktorej svoje elektromobily stavia Porsche, či Audi. No a k nim ešte do roku 2030 bude dodávať aj plug-in hybridné modely, ktoré sú už dnes známe. Neskôr sa značka stane emisne neutrálnou a to aj pri výrobe. Skrátka, Bentley bude zelené, možno ešte viac ako EXP 100 GT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *