Kategórie
Zaujímavosti

O autá Toma Cruisa je veľký záujem. Nie každý za ne aj zaplatí…

Tom Cruise patrí k nestarnúcej klasike. Nie vážne, on vôbec nestarne. Asi za tým bude mágia jeho sekty. Alebo skôr šikovné rúčky šikovného plastického chirurga a naozaj vynikajúca životospráva. Cruise drží pevný kurz už viac ako štyri desaťročia. Od vážnych rolí v drámach, cez menej vážne úlohy v sci-fi, až po najpopulárnejšie akčné filmy s nesplniteľnými úlohami, ktoré sa s ním spájajú najviac.

S menom Tom Criuse sa spájajú aj mnohé rekvizity a memorabílie. Za tie roky a desiatky filmov sa predmetov s potenciálnou hodnotou nazbieralo veľa, máločo však dokáže predbehnúť hodnotu automobilov, ktoré mu slúžili nielen na plátne.

Nedávno titulky médií zaplnila informácia o BMW X7, ktoré slúžilo Tomovi počas nakrúcania akejsi nesplniteľnej misie. BMW zmizlo a s ním aj veci v ňom.

Pred pár dňami zmizlo ďalšie Tomove auto. Toto si už naozaj zahralo vo filme, neslúžilo len mimo plátna a navyše si zahralo v jednom z filmov na začiatku jeho kariéry. No a to auto skutočne zmizlo, akurát z ponuky aukčnej siene. Model Porsche 828 v zlatej farbe (vyrobené ako zelené) s hnedým koženým interiérom hralo vo filme Risky Business. Auto hnal vpred Tom Cruise pomocou manuálnej prevodovky a motora V8 s objemom 4,7 litra.

Zaujímavé je, že Cruise do nakrúcania Risky Business v roku 1983 nevedel jazdiť s manuálnou prevodovkou, takže svoje prvé krôčky s „pákou“ zažil práve v tomto aute.

Vozidlo sa našlo pred pár rokmi v hroznom stave. Jeho majiteľ ho nechal napospas počasiu. Auto stálo vonku a jeho majiteľ o hodnote auta nevedel. Vozidlo prešlo dôkladnou a citlivou rekonštrukciou a v stave ako vo filme sa predalo za 1,9 milióna dolárov. Takže pozor vážení, pozrite si okolité stodoly a parkoviská. Pokojne na nich môže hrdzavieť klenot. Azda na ňom nejazdil Tom Cruise ale nájsť tak jednu z „Embéčok“ ktoré vo filme Vesničko má středisková rozbil Rudol Hrušinský ako zasnívaný doktor Skružný, to by nebolo zlé, no nie?

Tu je ukážka z filmu Risky Business, kde si Porsche zahralo v zaujímavej naháňačke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *