Kategórie
Zaujímavosti

Áno. Opel Calibra II by pre značku mal byť povinný

X-Tomi design (Tu jeho FB profil), majster fotošopu z Maďarska opäť poukázal na niečo, čo by malo vzniknúť, no je celkom možné, že nevznikne. Volá sa to druhá generácia modelu Opel Calibra. Odvodil ju z novej Astry, ktorá vnútornostiam z Francúzska dáva nemecký retro punc. Calibra v štýle coupe s pevnou strechou a dvomi dverami tomu puncu dáva ešte punc na druhú. Krásne auto, ktoré by znieslo aj PureTech. Teda ten štvorvalcový s výkonom aspoň 180 koní (teda 177 v preklade). To by úplne stačilo, viac by nebolo treba. Krásne slnečné dni s krásnym kupé.

To znie utopicky však? Ej veru, riadne. Niečo také by jednoducho nevzniklo. Postaviť to, drahé. Predávať to, neisté. Tak si aspoň predstavujme. Motoristi súčasnosti azda lepšie urobiť nemôžu. A ešte spomínať. Tak nech sa páči. Krásne Európske auto, aha hen….

Pôvodná Calibra sa vyrábala medzi rokmi 1989 až 1997. Pod kapotou mala aj benzínové šesťvalcové srdce, no tiež dvojlitrové štvorvalce. Bola nesmierne aerodynamická, typická ostrými líniami a vedela aj pretekať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *