Kategórie
Novinky

Takto by mal vyzerať nový Peugeot 308. Môže byť?

Oficiálne odhalenie novej generácie modelu Peugeot 308 je naplánované na 18. marec. Zopár obrázkov už na verejnosť uniklo. Z nich vytvorili majstri fotošopu a skicáru (podľa preferencií a schopností) hneď niekoľko verzií vizáže novej 308-čky. Táto pochádza od ruského servera Kolesa.ru a patrí k tým vydarenejším.

A ako poznáme šikuliakov z Kolesa, aj toto auto nebude mať príliš ďaleko od skutočnosti.

Nová 308 by mala prísť ako vo verzii hatchback, tak SW a na obrázkoch vidíte práve praktickejší variant. Ten je badateľne inšpirovaný ako väčšou 508 SW, tak súčasnou generáciou. Správy insajderov hovoria jasnou rečou, žiadnu revolúciu netreba čakať, no dôkladnú modernizáciu určite. Auto bude stáť na aktualizovanej platforme EMP2 a to znamená najmä a predovšetkým dôkladnú hybridizáciu ponuky.

Očakávať tak môžeme všakovaké verzie motora 1,2 PureTech s automatickou 8-stupňovou prevodovkou a očakávať môžeme aj motor 1,5 BlueHDI. Či sa ale v tomto smere dočkáme druhého menovaného agregátu – to zostáva vo hviezdach. Veľké sumy by som na to ale nevsadil. Nafta v kompaktných modeloch nemá veľkú budúcnosť.

Naopak, staviť môžete hocičo na to, že aj 308 príde vo verzii plug-in hybridnej a to aj s vrcholnou motorizáciou s maximálnym výkonom cca 225 koní. Plne elektrická verzia je síce možná, ale menej pravdepodobná. Najmä plug-in a mild-hybridy založené na 1,2 a 1,6 PureTech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *