Kategórie
Zaujímavosti

Tlstý Mustang, ale stále Mustang.

„A klempíři nebudou mít co žrát.“ Ale budou babi, ale budou! I v době elektromobilů!

Tak to je radostná správa. Aj keď to už vyzeralo, že klampiar je povolanie, ktoré o pár rokov už nebude v automobilovom priemysle žiaduce, predsa len prežije. Nielen preto, lebo na elektromobiloch nebude všetko len z plastu, ale aj preto, lebo i elektromobily vedia zadkom zbúrať budovu, či okolostojaci dav. A to je super. Teda… Vlastne nie (?!).

Každopádne sa nový macher menom Mustang Mach-e prejavil ako typický športový automobil, ktorého meno nesie. Nezvládol losí test nórskeho časopisu Teknikes Varld. Pri pokuse vyhnúť sa neviditeľnému losovi na ceste autu utrhlo zadok už v relatívne nízkych rýchlostiach. To nie je dobré pre stromy popri ceste, či protiidúce vozidlá, prípadne spomínaný dav, avšak pre zábavu vodiča, ktorý to má v rukách, je to celkom fajn. Vlastne viac ako fajn.

Takže áno, aj s Mustangom Mach-e-om sa dá orať pole i gumovať na ceste a to aj so zapnutou kontrolou trakcie. Nech sa zdajú elektromobily akokoľvek nudné a bezemočné (a presne takí ľudia si ich dnes kupujú), zdá sa, že nie všetky elektromobily budú týmto postihnuté. Samozrejme, česť výnimkám medzi súčasnými používateľmi elektromobilov i medzi súčasnými elektromobilmi. Ja som zatiaľ zábavný – myslím naozaj zábavný – elektromobil nešoféroval (ani som sa zatiaľ nerozprával so zábavným majiteľom elektromobilu). Jedinou nádejou je pán Taycan, ale aj tomu asi bude chýbať to podstatné, čo pri autách máme radi – tlčúce srdce chrliace oheň…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *