Kategórie
Zaujímavosti

Americkú alebo Slovenskú? Ktorá Honda HR-V sa vám páči viac? Rozdiely sú významné

Honda už dnes predáva novú generáciu modelu HR-V aj u nás na Slovensku. Globálny model, ako ho označuje, prišiel k nám iba s jednou motorizáciou a kompletne prepracovaný. V porovnaní so starším HR-V nezostal kameň na kameni. Vpred sa auto ženie vďaka 1,5-litrovému štvorvalcu kombinovanému s hybridnou sústavou podobne ako je tomu v modeli Jazz. Vraj ale má mať viac síl ako Jazz. Auto je v štýle vysokojazdiaceho štvormiestneho kupé so skosenou zadnou časťou a s výrazným, no v zásade relatívne čistým dizajnom.

Nedávno Honda predstavila americkú Hondu HR-V. Už na prvý pohľad je zrejmá značná dizajnová odlišnosť. Kompletne iná predná maska, masívnejšia zadná časť a omnoho menej SUV Coupe štýl. Odlišný je aj interiér, no tam badať zmeny ťažšie. Automobil však narozdiel od našej verzie má pod prednou kapotou benzínový turboštvorvalec s objemom 1,5 litra podobne ako vedela mať predchádzajúca generácia modelu u nás. To ak by ste túžili po silnejšej špecifikácii. Základom je totiž atmosférický štvorvalec s objemom 2,0 litra spriahnutý s CVT prevodovkou. Veľkým rozdielom je okrem absencie hybridného ústrojenstva aj prítomnosť pohonu všetkých kolies. Toto si v EÚ už nekúpite.

Pritom auto ani zďaleka nie je staré. Dizajnovo naznačuje spriaznenosť s minulou generáciou, no stojí na základoch nového Civicu a je teda rovnako nová ako tá naša. Takže ktorá? Viete si vybrať? Radšej úsporný, tichý hybrid v štýle SUV Coupe alebo kompaktné SUV s atmosférickým, či prepĺňaným štvorvalcom s CVT a aj so 4×4? Pred hlasovaním, ktoré je nižšie si pozrite galériu, nech sa môžete lepšie rozhodnúť.

Americká alebo slovenská Honda HR-V sa vám páči viac?

View Results

Loading ... Loading ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *