Kategórie
Novinky

DeLorean Alpha5 sa vrátil z budúcnosti so šokujúco elektrickým pohonom

Ako je možné, že najnovší DeLorean nie je poháňaný starým slabým motorom V6 od Peugeotu? To sa tá budúcnosť natoľko zmenila?

Vyzerá to tak, že zásahy do minulosti a budúcnosti, ktoré vykonal Marty s profesorom natoľko pozmenili časové kontinuum, že sa ďalší návrat z budúcnosti koná už na čisto elektrickom automobile. Smradi to teda poriadne pokazili, no nie?

Smradiť v budúcnosti žiaden vetchý motor V6 nebude. Namiesto neho je tu čisto elektrický pohon a zdroje blízke k časovému tunelu vravia, že začuli niečo o vodíkovom SUV značky DeLorean… To znie rovnako absurdne ako ďalšie zvesti, ktoré vravia niečo o DeLorean s motorom V8. Ale možno bude žrať iba drevnú štiepku…

DeLorean Alpha 5 je dlho očakávaný návrat značky k výrobnému procesu. Zatiaľ je to ale len výrobný proces výroby renderov, no v auguste by sa na podujatí Pebble Beach v Californii mal ukázať aj funkčný prototyp. Aj odtiaľ je k sériovej výrobe ďaleko, no DeLorean svojich Alpha5 elektromobilov aj tak neplánuje postaviť veľa.

Toto vozidlo má v podvozku batériu s kapacitou vyše 100 kWh. Vystačiť to má na vyše 450 km dojazd. Pritom kupé s koncepciou 2+2 a s krídlovými dverami má vedieť zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosiahnuť má maximálnu (limitovanú) rýchlosť 240 km/h.

Novotvar má tvary koncipované v spolupráci s Italdesignom a vraj aj výroba bude prebiehať v Taliansku.

Dĺžku má 4995 mm, šírku 2044 mm a výšku 1370 mm – samozrejme s dverami zatvorenými. DeLorean je teda späť. Uvidíme ako dlho a či to nie je len klam, ktorý prišiel z budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *