Kategórie
Novinky

Bentley Bentayga EWB – viac miesta, viac pohodlia

Bentley Bentayga získala po dlhšom čase druhú verziu. S predĺženým rázvorom má luxusné SUV od Bentley celkovú dĺžku 5322 mm. Rázvor sa predĺžil o 180 mm na 3175 mm.

Predĺženie už beztak veľkého modelu znamenalo vytvorenie cca 2500 nových dielcov, časť z nich sa týka aktívneho riadenia zadnej nápravy, ktoré znižuje polomer otáčania väčšieho auta o 7% v porovnaní s menším.

Pod kapotou vozidla je opäť umiestnený benzínový motor V8 s výkonom presahujúcim 540 koní a s krútiacim momentom 770 Nm. S pohonom všetkých kolies sa auto rozbieha rýchlo a z pokoja na 100 km/h vyrazí za 4,6 sekundy. Žiadna zmienka o vrcholnom motore W12 pre tento stroj, no maximálka je stále zaujímavá: 290 km/h.

Poďme ale späť do kabíny, do ktorej je najlepšie vstupovať cez predĺžené zadné dvere. Maximum pohodlia zabezpečujú doplnkové „letecké“ sedadlá, ktoré môžete nastavovať 22 spôsobmi a v relaxačnom móde sa vedia nakloniť do uhla 40° tak, aby pasažieri vzadu mohli spokojne odfukovať, kým ich vodič odvezie na požadovanú adresu.

Zaujímavá je aj inteligentná klimatizácia, ktorá vám dokáže zmerať telesnú teplotu, či vlhkosť vzduchu a aj podľa toho vie nastaviť prúdenie i teplotu vzduchu.

Svoju Bentaygu EWB si môžete konfigurovať do sýtosti. Cenník obsahuje celkovo 24 miliárd kombinácií prvkov, takže s veľkou pravdepodobnosťou bude každý jeden kúsok tohto auta originál.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *