Kategórie
Zaujímavosti

Tam, kde ideme my, tam cesty netreba. Toto je rely špeciál od Prodrive na každý deň

Prodrive Hunter je homologizovateľné auto od značky Prodrive, ktoré vychádza priamo z rely špeciálu určeného pre najnáročnejšiu rely na svete – na rely Dakar, ktorá sa už nejaký ten ročník odohráva v púšti Saudskej Arábie.

Prodrive Hunter je Ferrari do púšte, ako o ňom hovorí David Richards – šéf tímu Prodrive. Toto auto je ideálne na nákupy, na návštevu kultúrnych podujatí. Ideálne ho zaparkovať na parkovanie vyhradené pre invalidov pre elektromobily. Aj preto, lebo auto má nádrž s kapacitou 480 litrov.

To preto, aby upravený motor od Fordu, 3,5 litrová benzínová Ecoboost V6-tka s výkonom presahujúcim 600 koní a s krútiacim momentom cez 700 Nm len tak nevysmädla. Najmä nie niekde v strede terénneho dobrodružstva.

Ak by ste začínali mať dojem, že je to soft verzia rely špeciálu a ani vyššie uvedená motorizácia vám nič nenaznačila, spomeniem azda len to, že auto má tlmiče s ešte vyšším zdvihom ako má rely špeciál. Celkový zdvih je 400 mm, čo je o 50 mm viac ako Loebov kus.

Auto dosiahne rýchlosť 100 km/h z pevného štartu za 4,4 sekundy a vraj vie ísť až 300 km/h. A to na terénnych kolesách s rozmerom 35 palcov. Pravda, nie je príliš uveriteľné, že aj s terénnymi gumami, ale beztak sú to úctyhodné čísla.

Hunter má šesťstupňový automat s radením s pádlami pod volantom, má pohon všetkých kolies s tromi uzamykateľnými diferenciálmi a má už aj prvého majiteľa. Je to nejaký Salman bin Hamad Al Khalifa, vraj vedúcko v Bahrajne. Prodrive urobí 25 týchto špecifikácií, cena jedného je 1,25 milióna libier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *