Kategórie
Novinky

Toto je nové Mondeo. Má turbomotor zo starého

V Číne si tak trošku nedali pozor a „prezradili“ vizuál nového Fordu Mondeo. Toto je on. Celkom zreteľne, ešte je aj podpísaný. Akurát v Číne dostane (aj) benzínový turbomotor s objemom 2,0 litra, ktorý už súčasné Mondeo v Európe nemá. Respektíve je celkom možné, že je to odlišný čínsky derivát.

Mondeo v súčasnej podobe pretrvá v Európe do budúceho roka. Potom sa odporúča do zabudnutia a na stránky s jazdenými autami. Novinka má byť iná a zatiaľ ani nie je jasné, či sa bude volať rovnako. Teda, či v Európe Mondeo zostane Mondeom a nie je ani jasné, či čínske Mondeo je to isté ako európske budúce Mondeo. Mondieu, skrátka.

Zaujímavé je, že aj čínske Mondeo má tie tvary a vizuál ako Mondeo/Fusion má mať v Európe/v USA. A síce má ísť o crossover, ktorý sa môže postaviť do boja proti takým ako napríklad Subaru Outback. Akurát toto Mondeo je vo verzii sedan. Niečo podobné ako Volvo S60 CC minulej generácie. Trojpriestorová karoséria je zaujímavá, no v Európe nepopulárna a tak je celkom možné, že čínske Mondeo zostane v Číne a do Európy zamieri čínsky Evos – to je vlastne to isté, akurát skôr hatchback. A možno Európa dostane svoje crossnuté kombi ako očakáva, USA dostanú crossnutý sedan a v Číne bude všetko – aby bol svet v rovnováhe.

Ďaľšou otázkou je pohonná sústava. Osobne očakávam minimálne plug-in hybrid a vzhľadom na vysokú karosériu časom aj čisto elektrickú verziu. Čiže vlastne niečo ako Mustang Mach-E akurát v jemnej verzii s inou vizážou.

Mondeo na ktoré sa pozeráte je vo všeobecnosti väčšie ako naše súčasné Mondeo. Ak ide o dĺžku je to o 66 mm, takže auto meria 4935 mm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *