Kategórie
Zaujímavosti

Kam sa hrabe Tesla s novou fabrikou v Berlíne na našu Teslu v Stropkove?

Tesla sa už budúci mesiac chystá otvoriť svoju novú Gigafactory neďaleko hlavného mesta Nemecka – v Berlíne. Plánuje tam vyrábať viac ako pol milióna Tesiel ročne. To je síce pekné číslo, no na počty, ktoré má v talóne naša Tesla nemá a je veľmi pravdepodobné, že ani keby sa Elon Musk nakrájal a naporcoval do sendvičov pre zamestnacov, aj tak by Teslu zo Stropkova jeho Gigafactory z Berlína nikdy nedobehla.

Lebo Tesla je v Stropkove už vyše 60 rokov. V súčasnom usporiadaní je to už vyše 30 rokov. Za tú dobu z výrobných liniek zišlo toľko výrobkov, že nejaký výrobca bateriek a autíčok na baterky s tým nemôže súperiť.

Meno slávneho chorvátskeho vynálezcu nenesie len automobilka vyrábajúca výhradne elektrické vozidlá a je fajn pripomenúť si, že Tesla Stropkov je tu už od roku 1960 a naďalej pracuje a funguje. Len toľko som chcel. Ak by ste chceli vedieť, robia tam domáce dorozumievacie nástroje, elektroinštalačný materiál, telefónne prístroje, elektroakustické prístroje a elektrické zámky a kovania.

Naopak Tesla sa v Gigafactory chystá montovať batérie a elektromobily značky a to v extrémne rýchlom tempe. Ročne by malo z liniek v Berlíne zísť až pol milióna elektromobilov tejto značky. Pritom sa tam budú montovať úplne nové batérie, ktoré maximálne využívajú zastavaný priestor a disponujú novými technológiami. Nedávno sa Tesla Berlín rozhodla vylepšiť si verejnú mienku domáceho obyvateľstva, ktoré výstavbe fabriky nebolo zrovna nadšené, keďže ju postavili na zalesnených parcelách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *