Kategórie
Novinky

Takto by mala vyzerať nová Lada Niva

Nová generácia modelu Lada Niva príde oficiálne o tri roky v roku 2024. Spolu s oznámením ďalšej budúcnosti značiek koncernu Renault sme videli aj prvé realistické skice tohto modelu. Ich tajomstvo bolo odhalené prostredníctvom portálu Kolesa.ru, ktorý dal opäť voľnú ruku majstrom grafických programov a toto je výsledok.

Treba uznať, že je pomerne realistický a dobre kopíruje krivky, ktoré sme mohli vidieť na prezentácii budúcnosti značky Lada. Tá sa inak väčšmi prepojí s rumunskou Daciou a spoločnými silami budú prinášať lákavé modely za lákavé ceny.

Niva bude mať v budúcnosti dva rázvory. Menšia verzia bude predovšetkým o priechodnosti v teréne, väčšia ponúkne rodinné terénne vozidlo.

Nová Niva má stáť na modulárnej platforme CMF-B, ktorú dostane do vienka aj najväčšia Dacia s označením Bigster. Čo poviete na novú Nivu? Je hodná nasledovať svoju predchodkyňu? Inak, Lada, ktorú poznáme už štyri desaťročia – aktuálne označenú ako 4×4, by mala ďalej slúžiť a schádzať z výrobných liniek. Záujem o ňu je v Rusku a okolí neutíchajúci. Nemožno sa čudovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *