Kategórie
Novinky

Dacia Bigster: 7-miestny Duster bude štýlový, no stále lacný

Dacia dnes na podujatí Renaulution predstavila koncept budúceho stredne veľkého SUV. Pre značku však bude modelom najväčším. S dĺžkou 4,6 metra sa postaví nad súčasný model Duster. Automobil je relatívne blízko k sériovej výrobe, no oficiálne má prísť spolu s ďalšími modelmi Dacie „do roku 2025“.

Auto bude stáť na aliančnej platforme CMF-B a bude sa orientovať na „rozumného zákazníka,“ ktorý chce za svoje peniaze čo najviac muziky. Rodinné SUV nahradí model Lodgy. Zároveň prinesie vysokú svetlú výšku, štýl modelu SUV i s jeho bezpečnosťou. Bude tiež mať možnosť zakúpenia verzie so 7 miestnou konfiguráciou.

Dacia Bigster zatiaľ nie je potvrdené meno, no je chytľavé a ľahko zapamätateľné a nesie nové logo značky Dacia. Doslova predznamenáva novú kapitolu značky. Automobil vďaka novej platforme získa nielen pevnejšiu konštrukciu, vyššiu pasívnu i aktívnu bezpečnosť, ale tiež možnosť použitia hybridných pohonných jednotiek. Rozumnou mobilitou Rumuni myslia nielen rozumné hybridné jednotky v štýle E-TECH, ale aj verziu jazdiacu na LPG… Tak uvidíme. Čo poviete na Bigster?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *