Kategórie
Novinky

72 elektromobilov značky Tesla sa na jednom mieste môže nabíjať naraz. To je nový rekord

Najčastejší argument odporcov elektromobility je otázka: čo sa stane, keď sa všetky elektromobily zapoja naraz? No veď… všetky sa budú nabíjať. Naraz.

Samozrejme problém so sieťou a výkonom, ktorý je potrebný na 72 nabíjacích Superchargerov na jednom mieste je problémom iba v našich končinách, kde sa s elektrickou rozvodnou sieťou roky veľa nerobilo.

Nie je to ale problém v čínskom meste Šanghaj, kde koncom minulého roka (kalendárneho) spustili 72 nabíjacích slotov pre elektromobily. A pritom to nie sú hocaké nabíjačky s výkonom pár kW. Tu ide o Superchargre V2, ktoré disponujú výkonom do 150 kW.

Šanghaj tak síce prekonal Firebaugh v Kalifornii počtom (72 vs 56), ale nie výkonom. Lebo v Kalifornii sú nabíjačky V3 s výkonom až do 250 kW.

Ono je to aj pekný odkaz pre pozorovateľa. Najväčšia ponuka Superchargerov od Tesly je v Číne, ale najväčší výkon je v domovskej Kalifornii. Tak uvidíme čo nové vznikne v Texase ako v novom sídle pána Muska. Šanghaj je mimochodom mestom, kde pracuje Čínska Gigafactory, ktorá dodala už 23-tisíc Tesiel Model 3. Časť čínskej vláde, časť domácim záujemcom. Takže sa nemožno čudovať, že v jednom zo šanghajských nákupákov potrebujú 72 nabíjačiek pre Tesly… Aj sa to zdá málo. Stačí aby v miestom rýchlom občerstvení zaparkovali mamičky z jednej škôlky na oslavu jedných narodenín a Tesiel tam bude možno aj priveľa…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *