Kategórie
Novinky

Bohe Vita: Prvá Škoda Felícia stvorená súčasným dizajnérom značky

Martin Leprince spolupracoval na významných konceptoch značky Škoda stvorených v ostatných troch rokoch. Napríklad na Vision iV, koncepte ktorý predznamenal nový model EnyaQ.

Teraz Škoda predstavila jeho prácu na modernej verzii jedného z najvýnimočnejších modelov značky Škoda. Ide o prvú generáciu modelu Felicia. O tento krásny nadčasový kabriolet.

Pri skici využil súčasný čistý dizajnový jazyk značky a preniesol ho na karosériu, ktorá nesie množstvo prvkov zrkadliacich práve Felíciu.

Svoj koncept nazval Bohe Vita, ako reminiscenciu českej verzie La Dolce Vita. Idealizovaný svet medzivojnového československa drieme v mnohých z nás. Najmä v prípade, ak ste sa tejto výnimočnej etape našej histórie aspoň kúštik venovali. A netreba sa tváriť, že Felicia pochádzajúca z povojnového obdobia nebola s medzivojnovým ČSR spojená koreňmi naozaj významne.

Všimnite si najmä voľne položené 3D sklo a proporcie karosérie. Kabína je na dlhom tele kabrioletu umiestnená presne na tom mieste ako v prípade pôvodnej Felície. I keď ide len o skice, toto auto si zaslúži aspoň prototyp. Alebo si pôvodná Felícia zaslúži obnovenie výroby? Mať tak stroj času… či dosť peňazí na kúpu tohto auta aj dnes, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *