Kategórie
Novinky

Elektrifikované autá v EÚ prekonali nafťáky. Najpredávanejší elektromobil je…

Už druhý mesiac v rade sa v EÚ predalo viac elektrifkovaných automobilov ako naftových áut. Tak to vychádza zo štatistík registrácií, ktoré zverejnilo Jato Dynamics. Najzaujímavejšie je, že sa stala zásadná zmena pri elektromobiloch. V septembri bol najpredávanejším elektromobilom Tesla Model 3. V októbri ani nie je v tabuľke a namiesto neho tróni na prvom mieste Volkswagen ID3. Ten bol druhý minulý mesiac, no pokles registrácií Tesly je nanajvýš nápadný. Či je za tým chyba, alebo problém s dodávkami, to je otázne, no dodať o minimálne 13-tisíc áut na trh menej? Veď to je katastrofa.

A rovnakou katastrofou je fakt, že elektrifikované autá sú v predajoch už druhý mesiac po sebe (september a október) v EÚ. Aspoň to tak vyzerá. Druhá vec je, že do tejto štatistiky elektrifikovaných vozidiel sa (logicky) zarátavajú aj mild-hybridy. Len drobný poznatok: medzi mild-hybridmi sú aj naftové motory. A nie je ich málo. A napríklad Mercedes má aj naftové plug-in hybridy.

Zo štatistík vyplýva, že najpredávanejším SUV v EÚ je Renault Captur. Veľký skok spravil Peugeot 2008 a doslova mu dýcha na chrbát. Medzi hatchbackmi je najpopulárnejší nový Volkswagen Golf, nasledovaný Škodou Octavia. Zaujímavá je aj pozícia očividne nestarnúcich Fiatov. Fiat Panda a Fiat 500 kraľujú malým autám. No a ešte jedna zaujímavosť. Tretím najpredávanejším hatchbackom v segmente C je Mercedes Triedy A a zároveň je Á-čko najpredávanejší plug-in hybrid v EÚ. Výhercom gratulujeme a prajeme spokojných zákazníkov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *