Kategórie
Novinky

Kto by sa nechcel previezť v dakarskom špeciáli Toyota Hilux, nech si zmeria teplotu. Toto má V8!

Na nový Hilux sa už teším. Vraj by som ho mohol aj testovať. Po facelifte dostal silnejší motor, konštruktéri sa pohrali aj s podvozkom, výbavou a dodali mu nové technológie. Ešte nemal vyšší výkon a ani taký zaujímavý dizajn.

Ale toto je niečo iné. Toto je Hilux pre Rely Dakar 2021, ktorá sa začne v januári budúceho roka. Prípravy sú tak v plnom prúde a Toyota práve predstavila auto upravené na novú sezónu. Novinky sú podobné ako pri sériovom modeli najmä na podvozku a v motorovom priestore.

A práve tam je to zaujímavé. Špeciál má okrem nezávislého zavesenia kolies a pohonu všetkých kolies poriadne výkonné srdce. Motor V8 má objem 5,0 litra, atmosférické plnenie a je umiestnený za posádkou, teda v strede auta pre ideálne rozloženie hmotnosti.

Toyota zatiaľ nezverejnila špecifikáciu, no minuloročný motor mal výkon 390 koní a krútiaci moment 620 Nm.

Vážne, nechceli by ste sa v ňom previezť. Niežeby som to ponúkal. Ale ktorý motoristický fanúšik by si nechcel sadnúť do tohto auta a vydať sa s ním do dún? Žiaľ, toto privilégium má len zopár ľudí. Konkrétne štyri posádky pre Dakar 2021. Na čele tímu Gazoo Racing na Dakare bude opäť Nasser Al-Attiyah a jeho navigátor Mathieu Baumel. Pred dvomi rokmi Dakar vyhrali, minulý rok boli druhý. Na Dakare ich doplnia ďalšie tri posádky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *