Kategórie
Novinky

Bentley už nebude pre futbalistov. Chce predávať Grétkam a vegánom

Značka Bentley na svojej akcii zvanej Beyond 100 ukázala blízku budúcnosť vozidiel tejto značky. Bentley už viac nebude pre uhoľných, ropných, finančných a futbalových magnátov. Luxusná britsko-nemecká značka cíti zmenu vo vzduchu a chce byť na ňu pripravená. Preto ohlásila koniec vybuchovaniu v motorovom priestore. Spaľovanie bude prebiehať výhradne mimo auta a energia prejde na kolesá káblom.

Je to praktické, človek síce musí brať káble všade so sebou, autá oťažejú, ale na druhú stranu prejdú menej na tankovanie. Všetci budú spokojní.

Značka chce od hukotu motorov W12 a V8 prejsť na bzukot elektromotorov postupne. Najprv v roku 2023 príde okamih, keď každý model značky bude mať dostupnú plug-in hybridnú verziu. Tam ešte vybuchovanie bude prebiehať, ale v obmedzenom a prísne regulovanom množstve. V roku 2025 príde prvý elektromobil a v roku 2030 Bentley vyčiarkne aj plug-in hybridy. Ako vidieť, Bentley tieto zástrčkovo-nerozhodné vozidlá neberie vážne a použije ich len do momentu, kým dokáže vyrobiť dostatočne veľa zmysluplných elektromobilov.

No a na záver značka z Crewe oznámila, že sa pri honbe za ekológiou neobmedzuje len na motory, ale všetky materiály, ktoré použije budú mať eko-bio nálepku. A takú nálepku dostane aj samotná fabrika v Crewe a to vrátane nových RandD budov a testovacieho strediska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *