Kategórie
Novinky

Nová Kia Sportage si osvojí radikálny dizajn v štýle modelu Tucson

Kia Sportage sa s medzigeneračnými zmenami dizajnu už od svojej prvej generácie netrápi. Netrápi v zmysle evolúcie. Lebo v očiach vývojárov populárneho SUV má dizajn vždy šokovať. Má byť výrazný, má vyvolávať kontroverziu. Niečo podobné už zopár rokov robí pri svojom najvýznamnejšom aute aj Škoda.

Ale pre Škodu tu teraz nie sme. A ani na škodu. Fotografie, ktoré vidíte síce nepochádzajú priamo od značky, ale sú založené na fotografiách skutočného nového Sportidžu. A Sportidž má rovnako ako sesterský Hyundai Tucson, s ktorým zdieľa platformu šokovať. Darí sa im to? Nepochybne.

Dizajn auta nie je úplne z cudzej galaxie, vychádza z nového sedanu, ktorý sa do Európy zatiaľ nedostal. Model K5 je pre Kiu azda rovnako dôležitý ako Sportage, akurát zväčša na iných trhoch. A obe autá už dizajnové prvky zdieľali. O dizajne auta sa rozhovorili fachmani priamo z Kórei. Kto rozumie, nech si to pozrie. A kto nerozumie, mnohému porozumie beztak. Chlapíci vysvetľujú prečo nové rendery vyzerajú tak, ako vyzerajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *