Kategórie
Novinky

Start up Volcon predstavil terénny elektrický motocykel. Aj parádne štvorkolky

Elektromobily sú nepochybne súčasťou budúcnosti motorizmu a podľa šéfa Volconu Andrewa Leisnera nie je otázkou či, ale kedy sa elektromobilita pretaví naplno aj do motoristického športu.

Jeho prvým dielom je offroadový motocykel zvaný Grunt. Grunt má batérie neznámej kapacity, no z bežnej domácej zástrčky ich je možné nabiť za približne dve hodiny a batérie sú navyše vymeniteľné.

Grunt má motor s výkonom 51 koní a s krútiacim momentom 101 Nm. Motocykel má dojazd do 160 kilometrov a z 0 na 96 km/h zrýchli za 6 sekúnd. Má poriadne terénne pneu, odolnú úpravu konštrukcie a cena by mala štartovať na úrovni 5000 eur.

Dve ďalšie elektrické vozidlá sú aktuálne zatiaľ len vo fáze skíc. Dve ATV-čka (all terrain vehicle), respektíve štvorkolky. Prvá s menom Stag má nastaviteľné pruženie Fox, očividne rúrkovú konštrukciu. Tiež dvojmiestnu otvorenú kabínu. Poháňa ho omnoho silnejší elektromotor s výkonom 228 koní a s krútiacim momentom 406 Nm. Dojazd Stagu je 241 km, z 0 na 96 km/h je za 5 sekúnd a maximálku 112 km/h.

Na konci výpočtu projektov Volconu je Beast. Štvordverová, štvormiestna štvorkolka má 456 koní a až 813 Nm. Z 0 na 96 km/h zrýchli za 4,5 sekundy a má maximálku 128 km/h. Dojazd i podvozok je rovnaký ako pri Stagu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *