Kategórie
Novinky

Dacia Spring: elektrický Rumun má extrémne nízku cenu

Dacia pred príchodom modelu Spring ohlasovala, že pôjde o najlacnejší elektromobil v Európe. Zdá sa, že to myslela vážne. Spring už totiž pozná maďarské ceny. Ide o predpredaj prvých 100 kusov vozidiel na maďarskom trhu. Cena štartuje na úrovni 6 4900 000 forintov, čo je 17 700 eur. Po odrátaní štátnej dotácie sa cena dostane pod 11-tisíc.

U nás by Spring už nárok na dotáciu nemal. V čase uvedenia už budú pravdepodobne úplne minuté. Ak by sa ale rozbehla obdobná dotačná schéma, pre elektromobil by platila dotácia 8 000 eur. To by znamenalo, že by ste Spring kúpili za menej než 10 000 eur.

Dacia Spring je elektromobil konštrukčne prameniaci z indického Renaultu Kwid. Auto je lacné po všetkých stránkach. Má motor s výkonom len 33 kW a batériu s kapacitou 26,8 kWh. To dodá autu dojazd 225 km podľa WLTP a nabitie z 0 na 80% bude na DC stojane trvať cca 30 minút.

Spring má dĺžku len 3,7 metra, šírku 1,6 a výšku 1,5 metra. V základnej výbave má napríklad elektrický posilňovač. Tiež manuálnu klimatizáciu, či elektrické štyri okná a multimediálny systém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *