Kategórie
Novinky

Nový Superb bude. Takto by mal vyzerať

Škoda Superb rozhodne nemá v pláne opustiť naše európske cesty so súčasnou generáciou. Podobne ako Passat, aj Superb bude schádzať z výrobných liniek aj v roku 2023. Už budúci rok by sme mali vidieť auto v celej svojej novo-nadobudnutej kráse. Nepôjde o revolučnú zmenu dizajnu, skôr o evolúciu, no to je len dobre. Aj súčasný Superb má stále šmrnc, takže dramatické zmeny dizajnu v štýle francúzskej 508 nepotrebuje.

V súčasnej generácii sa k veľkostiam a komfortu modelu Superb až príliš priblížila Octavia. Obávali sme sa, že Superb celkom nahradí, no nie je to tak. Pokiaľ nedostane auto neočakávanú stopku od koncernu – čo by sa už stať nemalo vzhľadom na potvrdené výrobné kapacity – nový Superb bude.

škoda superb 2023

Auto má pritom predsa len o kúštik vyrásť a posadiť sa na úplný strop segmentu D. Veľký kufor, veľa priestoru pre pasažierov a štíhle línie, štíhle svetlá a podsvietená maska chladiča. Jednoducho prvky, ktoré sme už niekde od Škody videli – akurát nie na klasických tvaroch modelov liftback a kombi. Kolesa.ru ukazuje ako by mohol vyzerať liftback. Vzhľadom na skice, ktoré sa dostali pred pár dňami von, je pravdepodobné, že sa opäť ruský portál triafa celkom slušne. Aj keď je na dizajne auta celkom zreteľná „inšpirácia“ zadnou časťou súčasnej Octavie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *